Sledujte nás

Delegácia EU a novinári z Mexica

Delegácia EU a novinári z Mexica

Bolo nám veľkou cťou privítať u nás na farme skupinu mexických žurnalistov a influencerov v rámci kampane A Trip to Europe in every bite, ktorej cieľom je propagácia zdravých, kvalitných a bezpečných potravín pôvodom z EU v Mexiku. Túto akciu koordinuje GOPA Com.

Pre kampaň A trip to Europe in every bite bola vybraná Farma Kameničany vďaka tomu, že každodenné úsilie celého tímu vytvára silný príbeh lokálnej produkcie chutných, čerstvých a bezpečných paradajok pre miestnych obyvateľov. Ako povedal náš šéf Jirko Stodůlka „cielime na nuly“. Teda nulové kompromisy v oblasti chuti (zberáme len naozaj zrelé plody), nulové kompromisy pri práci so zdrojmi (neplytváme vodou, využívame bioplynovú stanicu) a naše paradajky neobsahujú žiadne zvyšky chemických pesticídov (toho dosahujeme vďaka spolupráci so ZERYA Certified Pesticide Free Produce). K tomu sa nám podarilo získať prvú cenu v kategórii produkt za paradajky bez pesticídov v rámci slovenskej úrovne European Business Awards for the Environment.

Ďakujeme za návštevu a propagáciu našich paradajok až v ďalekom Mexiku! Bol to skvelo strávený deň plný zdieľania, pozitívnej energie a inšpirácie.