Sledujte nás

Krst knihy Šípkové Růženky naruby

Krst knihy Šípkové Růženky naruby

Farma Kameničany podporila vydanie knihy s podtitulom Šípkové Ruženky naruby, ktorá vznikla za účelom osvety diabetu 1. typu u detí. Krst knihy prebehol v nákupnom centre Palladium v ​​Prahe v nedelu 13. Mája 2018 popoludní za účasti detí, ich rodín a priateľov, ktorí s týmto ochorením zvádzajú každodenný boj.

Naše paradajky robia život nielen chutnejšie, ale hlavne zdravší. O to viac nás teší, keď nimi môžeme potešiť malých bojovníkov a bojovníčky, ktorým práve zdravá strava kompenzuje ich zdravotné znevýhodnenie.

Krst knihy sme podporili produktovou ochutnávkou na mieste, organizátorov akcie a všetkých vystupujúcich (choré deti) ďalej obdarovali košíkom našich cherry paradajek. Ďalšia forma podpory spočíva v nákupe kníh do nemocníc na Slovensku i v Česku, odovzdanie bude spojené s čítaním v nemocniciach.

O projekte Sladké deti a vydaní knihy Šípkové Ruženky naruby

Kniha Diany Kutilovia Šípkové Růženky naruby rozpráva príbeh malého dievčatka, ktorá sa musí naučiť žiť so svojim ochorením – diabetes prvého typu. Knižku doprevádzajú ilustrácie jej dcéry Terezky, ktorá má diagnózu DM1. A prečo práve Šípkové Ruženky naruby? Pretože hlavné hrdinky knižky sa na rozdiel od Šípkovej Ruženky do prstu pichnúť musí. A to niekoľkokrát denne.

Vydanie knižky Šípkové Ruženky naruby bolo realizované formou verejnej zbierky na webe HitHit s láskavou podporou ľudí z komunity i mimo nej.

Spoločnosť NWT a.s., ktorá je najväčších staviteľom produkčných skleníkov v SR, prevádzkuje Farmu Kameničany na Slovensku (okres Ilava) od roku 2014. V roku 2018 uvedie do prevádzky Farmu Bezdínek v Česku (okres Karviná). Obe farmy sa budú spoločne podieľať na rôznorodých aktivitách projektu Sladké deti, ktoré povedú k osvete ohľadom diabetu 1. typu u detí.

Fotoreport