Sledujte nás

Farma Kameničany sa zapojila do Týždňa dobrovoľníctva

Farma Kameničany sa zapojila do Týždňa dobrovoľníctva

Od 16. – 22. septembra sa koná Týždeň dobrovoľníctva 2018. Počas tohto týždňa si záujemcovia môžu vybrať z množstva dobrovoľníckych aktivít, v rámci ktorých môžu nezištne pomôcť. Farma Kameničany podporuje aktivity projektu Malá akadémia správneho stravovania detí (dialej len MASSD). Tá si v spolupráci s našou farmou prichystala zaujímavé zážitkové popoludnie venované zdraviu v priestoroch Starej vodárne v Nitrianskom parku. Ochutnávka našich paradajok nesmela pri tom chýbať.

„Nedeľná akcia usporiadaná pri príležitosti celoslovenského Týždňa dobrovoľníctva bola super..šíriť zdravý životný štýl prišlo pomôcť takmer 60 malých i veľkých dobrovoľníkov“, okomentovala akciu Klaudia Šugrová, ktorá za iniciatívou MASSD stojí.

Fotogaléria z akce

“ Zdravie nepochybne patrí k hodnotám, ktoré si najviac vážime, ale najmenej chránime. Detský organizmus je veľmi krehký a zraniteľný. Imunitný systém postupne dozrieva vekom, pričom málokedy berieme do úvahy, že až 70 % z neho sa tvorí práve v tráviacom ústrojenstve, kde ho najviac ovplyvňuje stravovanie.“, apeluje ďalej na všetkých Klaudia. Odporúčame k tejto téme prečítať veľmi pútavý článok, ktorý nedávno vyšiel v časopise Bedeker zdravia.

Ďalšie plánované zastávky, kde bude edukačná hliadka s našimi paradajkami robiť u školákov desiatovú kontrolu:

17. 9. – ZŠ Mojmírova Piešťany – 3. a 4. ročník

19. 9. – ZŠ Zbehy – 5. ročník

20. 9. – ZŠ Tulipánova Nitra – 4. a 8. ročník