Sledujte nás

Zdravé podujatie Hurá prázdniny

Zdravé podujatie Hurá prázdniny

V piatok 29. júna 2018 popoludní sa v Pribinovom parku konalo podujatie pre všetky deti pri príležitosti osláv konca školského roka. Usporiadalo ho Mestské kultúrne stredisko Šaľa Veča. Tancovalo sa, spievalo, skákalo aj žonglovalo. A aby malým návštevníkom nechýbala energia bola pri tom aj Malá akadémia správneho stravovania detí. Tá si v spolupráci s našou farmou prichystala zaujímavý workshop, v rámci ktorého si mohli deti pripraviť svoj vlastný zdravý zeleninový tanierik.

„Deti ľúbia naše paradajky. Len tak, bez ničoho. Keď im praskne šupka v ústach a potom príde tá sladučká chuť…“, uviedla s úsmevom Lucka z našej farmy, ktorá si pre deti pripravila i krásne inšpirácie, ako sa dá s paradajkami na tanieri krásne vyhrať. Nechýbali paradajkové lienky, paradajkové kvetinky, paradajkové zajačiky alebo bazalkové špízky. Úspech mal aj náš tradičný kreatívny kútik, v ktorom mohli deti naplno popustiť uzdu fantázie. Plyšová Medulienka s Hranáčikom inšpirovali malých výtvarníkov k originálnym kresbám ich obľúbenej zeleniny.

Malá akadémia správneho stravovania detí je dobrovoľnícka edukačná iniciatíva občianskeho združenia KlauDIA, ktoré sa dlhodobo zaoberá nutričnou podporou dialyzovaných pacientov s diabetom. Počas celého školského roku navštevujú s touto akadémiou školy a škôlky, ktoré o to prejavia záujem.

Farma Kameničany, významný pestovateľ paradajok na Slovensku nesúci Značku kvality SK GOLD, dlhodobo podporuje aktivity na podporu zdravého stravovania u detí produktovým aj finančným plnením.

Fotoreport